Bleskové a bezproblémové stěhování v Nymburce

Kolikrát za život se stěhujete

Jistě dobře znáte pořekadlo, které se zamýšlí nad znalostmi světových či oblastních jazyků v souvislosti s „větším člověkem“. Čím více řečí ovládáme, tím větší přehled máme za hranicemi naší země. Trocha podobenství tohoto rčení však připadá i pro stěhování, čím více procedur, tím více prožitků, zkušeností a objevování nových míst, lokalit, zvyklostí a zejména tamních, žijících lidí.

Každé stěhování v Nymburce je také jedinečné, nelze pro něj vytvořit šablonu, vždy se mění celá řada okolností, ale především vše stojí a padá na perfektní organizaci a spolehlivém zázemí stěhovací firmy.

prázdná krabice

Co byste měli předvídat a co by vás mohlo zaskočit

Balicí materiál – kdo spoléhá na noviny a časopisy, může být zklamán. Jednak tím, že nejsou dostatečně měkké, a pak mohou špinit a páchnout tiskařskou barvou. Lepší je osvědčená bublinková fólie, kterou mívají i mnohé stěhovací firmy. Ty vám jsou schopné zajistit i kartonové krabice a na vás je jen odhadnout, kolik jich budete potřebovat.

kartonové krabice na stěhování

Občerstvení a nápoje – nežli sázet na obchody s potravinami, které nemusí být zrovna nablízku, nebo omezený výběr občerstvení u čerpacích stanic, je výhodnější nachystat si jídlo na stěhovací den předem. Může být i zdravější, s větším množstvím čerstvého ovoce a zeleniny. A z nápojů je ideální nějaká minerálka s hořčíkem, např. Magnesia.

Zázemí v bytovém domě – stěhujete-li se do bytového domu, měli byste informovat jeho obyvatele o vaší akci. Stačí formou vývěsky, že v den D budete (možná) blokovat výtah, budou otevřené a zajištěné vchodové dveře, některé větší kusy nábytku a spotřebičů se budou možná nosit po schodišti, možná budete „zaclánět u sklepa“ atd.

Vysazené dveře – pokud to jde, vysazujte dveře v domě či v bytě, tím se sníží pravděpodobnost jejich poškození při přenášení břemen, zvláště pak skleněná dveřní výplň.

Podlahová krytina – pokud chcete zachovat podlahovou krytinu, měli byste jí před stěhováním zakrýt, nejlépe kartonem z kartonových krabic. Dbejte na to, aby podlaha zároveň nebyla kluzká a nebezpečná.