Skákání na trampolíně vás bude bavit

Zaskákat si na dětské trampolíně jen tak pro radost? Proč ne, je to natolik zábavný společník, že vás může zbavovat nejen mizerné nálady, ale i depresí, agresivních sklonů a různých fobií a úzkostí. Ve hře je totiž hormonální dysbalance a skákání na trampolínách je jednou z cest, jak si s tímto fenoménem současné doby poradit.

děti na trampolíně

Skákání podporuje vyplavování endorfinů, a to jsou hormony, které potlačují nadbytek stresových hormonů, jako je kortizol a adrenalin. Dnešní vypjatá doba doléhá na každého z nás, nebo téměř na každého, obrovským chronickým stresem, a právě chronicita (dlouhodobé působení) má za následek vyčerpání nadledvinek, tzv. „adrenální únavu“. Pokud bychom tento stav ponechali bez povšimnutí delší čas, může to dojít až ke kolapsovým stavům, k závažným srdečně cévním chorobám, a k psychickým poruchám, které mohou vyústit až v sebevražedné sklony.

dovádění na trampolíně

Nebuďte tedy apatičtí a bez zájmu o váš zdravotní stav a věnujte určitý čas hlavně prevenci, kam patří i skákání na trampolínách. Tento pohyb je velmi účinný právě pro eliminaci stresu a potvrdí vám to mnoho lidí, včetně vzdělaných odborníků v oblasti fyzioterapie a psychologie.

Trampolíny jsou ovšem i výbornou pomůckou pro posilování svalstva dolních končetin. Mohou skvěle nahradit i běhání, a pokud nejste zrovna příliš nakloněni běhu na tvrdém povrchu, a vadí vám třeba už jen to, že je na vás vidět, a že vás lidé při běhání sledují, vystačíte bez problémů se zahradní trampolínou o průměru větším, než dva metry. Na tak velké odrazové ploše perfektně rozhýbete zlenivělá stehna a lýtka a dokonce i ochabující svaly chodidel, která udržují v přirozené podobě podélnou a příčnou klenbu.

Trampolíny jsou vhodné jak pro dospělé v produktivním věku, tak i pro seniory a děti. Musí být ovšem certifikované pro bezpečný provoz a opatřené ochrannými prvky, např. obvodovou sítí a krytem pružin.