Šumivé víno je skvělým dárkem pro přátele

Asi už žádná velká oslava anebo přivítání Nového roku se neobjede bez dobrých šumivých vín. My, Češi, známe svou značku sektu, ale ne všichni vědí, že pravé Champagne – čili šampaňské pochází pouze a jen z oblasti v severovýchodní Francii v povodí řeky Marne. Okolí této řeky je obeseto až třiceti třemi hektary plodných vinic. Jsou zde silné jarní mrazíky, ale tím, že půda má, a to dokonce jako jediná na světě! křídové podloží, je velkou výhodou pro pěstování vinné révy. Křídové podloží totiž působí – můžeme si ho představit jako přírodní láhev s teplou vodou, což znamená, že tímto způsobem přirozeně mírní drsné počasí, a to právě ony jarní mrazíky, které jsou naopak pohromou pro české pěstitele vinné révy. Pro výrobu pravého francouzského šampaňského se zde pěstují pouze tři odrůdy vinné révy, a to:

oslava šampaňské

  • Pinot noir (Rulandské modré)
  • Pinot Meunier (Mlynářka)
  • Chardonnay

Sekty jsou určeny hlavně pro různé oslavy a jako nápoje k jubileím a význačným oslavám. Je to dáno nejen kvalitou, ale i způsobem otevírání, a způsobů otevírání známe několik. Je také krásný pohled na šampaňské v dlouhých štíhlých průzračných sklenkách, jak si bublinky v sektu spolu pohrávají a stoupají neustále vzhůru.

Podstatně levnější variantou šampaňského, ale nikoliv v nízké kvalitě, jsou nabídky Wine Clubu a my vám nabízíme například oceněné víno Cava Palau Brut, který je v současnosti nejprodávanějším. Jedná se o španělské suché šumivé víno s ovocnými vůněmi a jemnými bublinkami. Znalci ocení svěží a harmonickou chuť, kterou se vyznačuje právě i proto, že zraje až dvanáct měsíců.

šumivá vína

Dalším typem pro dárek přátelům může být víno s výraznou vůní čerstvých broskví a citrusů a květin s medovou nuancí. Toto víno Cava Mont Marçal Gran Cuvée Brut Reserva z oblasti Katalánska ze Španělska. Má vynikající aroma z kávy a vanilkových lusků smíchaných s ovocnými a minerálními vůněmi. Zaručeně vás osvěží a připraví na úžasný prožitek.