5 výhod „života“ na sociálních sítích

1. Kontakt se starými přáteli
Téměř nikdo v dnešní době neprožije celý život v jediném městě. Odcestování za školou, prací, či za drahou polovičkou se vyhne jen málokdo. Dojde tak často k odloučení od starých přátel. A právě na sociálních sítích můžete společně prožívat novinky ze života a snadno komunikovat.
kurzor myši na o
2. Snadná komunikace (téměř) zdarma
Může souviset s prvním bodem. Kamarád v současné době žije na druhé straně Zeměkoule? Stačí připojení k internetu a smartphone a není problém v klidu na několik minut poklábosit. A co se týče názoru, že lidé se pak socializují pouze virtuálně? Sociální síť je místo, kde se lze dohodnout i na společném venkovním setkání.
3. Sledování zájmových skupin, novinek, událostí
Pokud jste součástí nějakého spolku, jsou sociální sítě jedním z míst, kde můžete sledovat jeho činnost. Pokud se v okolí Vašeho bydliště má brzy konat nějaká zajímavá událost, právě sociální síť může být místem, kde se o ní můžete dozvědět. Například na facebooku je také vidět, kteří známí by se třeba rádi také zúčastnili, tak není problém se dohodnout na společné akci.
4. Seznamování se s novými lidmi se stejnými zájmy
Zde je však nutná opatrnost. Předem je nutné si ověřit, zda je dotyčná osoba tím, za koho se vydává. Pokud je tato podmínka splněna, mohou tak vzniknout i dobrá přátelství. Příkladem mohou být seznamky, či spolucestovatelské skupiny.
mobilní apky
5. Učí opatrnosti a internetové gramotnosti
Sociální sítě nepřináší jen výhody, ale také mnohá nebezpečí. Především mladí lidé se musí naučit, že není zdaleka vhodné zveřejňovat o sobě citlivé věci, které by mohli cizí lidé zneužít. Je zde na uživatele také chrleno spoustu reklam a dochází zde k šíření fake news. To vše se člověk musí naučit prokouknout. Těmto problémům se v moderní době nevyhneme a na sociálních sítích mohou alespoň někteří lidé v komentářích poskytnout jiný úhel pohledu vedoucí k zamyšlení, což například ve sledování televizního vysílání možné není. Bohužel, sociální sítě také svádějí k prokrastinaci a nadužívání. Pro to, aby byly užitečné, se každý musí naučit je vypnout, když je potřeba.