První krůčky s chodítkem – Jak pro děti vybrat to správné?

První krůčky malých dětí jsou vždy velkou událostí. Usnadnit dětem je pomohou chodítka. Víte, ale jak chodítko správně vybrat, a které je nejvhodnější?

První krůčky s chodítkem – Jak pro děti vybrat to správné?

Čekáte na to, až vaše dítě začne konečně samostatně chodit a nemůžete se dočkat okamžiku, kdy se postaví na vlastní nohy? Asi každý rodič tuhle událost prožívá velmi emotivně, to je normální. Je také běžné, že chceme dětem první kroky co nejvíce usnadnit a k tomu slouží právě chodítka. Je však nutné vybrat chodítko správně, protože ne každé chodítko dítěti může pomoci, tak jak bychom chtěli.

pexels-photo-7491262

Po kterém chodítku sáhnout?

Na trhu najdeme velké množství chodítek pro děti, dělí se pak podle věku dítěte. Najdeme i chodítka, která jsou určena pro děti již od půl roku, v tomto období ale děti ještě logicky nechodí, pouze si začínají samostatně sedat. Do chodítka se pak umisťují, jsou připoutány a mohou je nohama odrážet, čímž se učí nožičky používat. Je výhodou, že v takovém chodítku může být dítě až do jednoho roku, maminky pak získávají volné ruce, protože dítě je v bezpečí a z chodítka se nemůže dostat a neupadne. V těchto chodítkách by ale malé děti neměly být nikdy příliš dlouho, protože jsou ještě v pro ně nepřirozené poloze, což by mohlo ovlivnit další vývoj.

Aktivní chodítka jsou již určeny pro děti od jednoho roku a starší a slouží dětem, které se již na nožičky dokážou postavit. Usnadnit jim toto chodítko pak má první kroky, díky chodítku totiž dítě získává postupně potřebnou stabilitu. Dítě se tolik nebojí, protože chodítko poskytuje oporu, opatřeno je zpravidla protiskluzovými a bezpečnostními prvky a dítě si s chodítkem užije i spoustu legrace.

pexels-photo-1166990

Zábava s hracím panelem

Chodítka mohou mít podobu zvířátek, bývají barevná a samozřejmě neslouží jen k chození, ale dítě se s nimi i zabaví. Součástí chodítek je totiž i hrací panel, se kterým si dítě může hrát, i když třeba sedí a zrovna se mu nechce chodit. Aktivní chodítka jsou tak skutečně všestranná. Vybrat si můžete chodítko pro holčičku nebo pro chlapečka, možností je opravdu celá řada.

Určitě se nebojte pořídit svému dítěti chodítko.