Mobil + dům = mobilheim

Mobilheim

Mobilnímu domu se běžně říká mobilheim. Levný mobilní dům je svým způsobem dům na kolečkách. Je výhodné vlastnit takový dům, protože se s ním můžeme přesunout kdykoli, když se nám zrovna v dané lokalitě nelíbí nebo v případě, že je potřeba se stěhovat za prací. U stěhování je velkou výhodou, že se stěhuje celý dům a ne vybavení domácnosti v něm. Potřeba vlastnit mobilní domy vznikla ve Spojených státech amerických právě z důvodu stěhování za prací. Nyní jsou rozšířené po celém světě a je jen na každém z nás, jestli si vybere bydlení v klasickém zděném/panelovém domě nebo v domě typu dřevostavba.

Svou oblibu získal mobilní dům nejen v USA, ale i ve Francii, Nizozemí a Velké Británii. I v našich končinách se mobilní domy začínají rozmáhat a mnohdy ani jako mobilní dům nevypadají. Zpočátku při usazení na své místo je znát rozdíl, ale pokud se skryje spodní část a dům získá zajímavou fasádu, nikdo na první pohled nepozná, že je to mobilní dům a ne klasický. Mobilní domy využívají i podnikatelé nebo firmy jako svůj prodejní stánek nebo kancelář.

Mobilní dům

Výhoda mobilního domu

  • mobilita s možností kdykoli přestěhovat podle toho, kam se majiteli zrovna zachce,
  • nízké náklady na pořízení,
  • nízké náklady na údržbu a správu,
  • rychlé sestavení kdekoli a kdykoli.

Mobilní dům mobilheim

Použití mobilních domů

Mobilní domy se používají nejen pro bydlení a rekreaci, ale i pro přechodné bydlení na stavbách aj. Běžně se využívají pro rekreaci, ale pokud by si někdo přál v něm bydlet nastálo, je potřeba mobilní dům zateplit.

V České republice mají mobilní domy ocelový podvozek s vyndavacím závěsným zařízením (ojí) a mobilní domy spadají pod silniční zákon, ne pod stavební zákon. Pod stavební zákon mobilní domy nespadají právě proto, že se podle zákonů ČR nepovažují za domy, ale za výrobek, který plní funkci stavby a pro jeho umístění na pozemek je zapotřebí získat územní souhlas. Tím také odpadá zápis do katastru nemovitostí, protože se to jako nemovitost nepovažuje.

Hop hop hop, nejlepší domy jsou od firmy Top-mobilnídomy.cz