Skákat, hopsat, bláznit se

Máte děti? Pokud na tuto otázku odpovíte ano, máme pro vás další. Také vás udivuje, kolik energie jsou schopné za den ze sebe vydat a ještě ji mají i nazbyt? Čím jsou děti mladší, o to více se potřebují nějak realizovat a řádit, co to jde. Proto vás jejich aktivita nesmí zarážet ani odrazovat, ale měla by vás přinutit se zamyslet nad tím, kde by si ji mohli vybouřit.
dívka ve skoku

Skákej sem a skákej tam

Také vám vaše děti skáčou doma i bez toho, že by na nohách měli nějaké pružiny a pod nohami trampolínu? Tak proč se nepřiklonit k myšlence jim jednu pořídit? Trampolíny mají své opodstatnění nejenom v zábavě, ale hlavně v podpoře zdravého a především přirozeného pohybu jakým je skákání. Není to tedy žádná fyzická aktivita nad rámec jejich možností, ale jim přirozená a blízká záležitost. Proto neváhejte a rozhlédněte se po trampolínách odpovídajících vašim požadavkům, rozměrům a finanční situaci.
trampolina na zahradu

Na co dbát při pořízení trampolíny?

1. Bezpečnostní pokyny na prvním místě – mějte na paměti, že bezpečnost vašich dětí musí být vždycky ve vašich rukou. Všechny trampolíny odpovídají certifikovaným požadavkům pro to, aby si na nich děti neublížily. Ovšem trampolína je určená na hraní, ale není to hračka. Proto mějte své děti vždycky na očích.

2. Dostatečně vysoká síť – nikdy nevíte, jak vaše dítě může řádit a proto dbejte na to, že se rozhlédněte po typech s vyššími sítěmi. Je to i z toho důvodu, aby o ni třeba jenom nezavadili.

3. Na trampolínu bez bot – je to takové nepsané pravidlo, ale skákat by se mělo především bez obuvi. Je to i z možného opotřebení, kopnutí, lepší koordinace a předcházení úrazu nohy při špatném doskoku.

Co může taková trampolína přinést vašim dětem? Bezpochyby to, co byste jim bez ni jinak možná ani nedali. Možnost realizace.

· Zdravý pohyb – už žádné hodiny strávené doma u televize, nebo jenom nudného vysedávání na zahradě, od teď jenom zábava.

· Pobyt na čerstvém vzduchu – jestli vaše děti neměli doteď důvod vyjít ven, rázem se to změní! A to budete koukat do jaké míry.

· Společenské aktivity – trampolína je zábava nejenom pro jednoho, ale především pro všechny kamarády vašich dětí. Pokud pořídíte dostatečně velkou, můžou se na ni vybláznit úplně všichni.