Hledejte řešení, ne argumenty proti

Občas se stane, že dáme přednost racionálním argumentům a snadnějšímu řešení a upustíme tak od svých plánů a představ, které jsme si vysnili. A poté se nemůže stát nic jiného než to, že jsme zklamaní. A je to naprosto přirozené, protože když dlouhodobě po něčem toužíte, a poté daná chvíle proběhne úplně jinak, tak to nemůže mít lepší konec. A žádné pádné racionální argumenty vám to neusnadní.
Proto je vždy dobré zvážit, zda přece jen není k dispozici ještě jiné řešení, které by vám pomohlo vaše velké plány realizovat. A takové řešení se vyplatí hledat především tam, kde vám na průběhu dané akce velmi záleží. A přesně takovým momentem bývá svatba. To je den, o kterém mnozí lidé dlouho dopředu sní, tím spíše pokud jde o ženy. A nikdo nechce být ve svůj velký den zklamaný, už jen proto, že by si s sebou podobné zklamání nesl po celý zbytek svého života, protože na svatbu nikdo z nás nezapomene.

svatba

Takže pokud patříte k těm, kteří sní o sňatku v přírodě či na jiném volném prostranství, kde to jednoduše máte rádi, tak na své představy rozhodně nerezignujte, byla by to věčná škoda. A nedělejte to ani ve chvíli, kdy vás bude vaše okolí moudře přemlouvat a bude argumentovat tím, že nečekaný déšť může celou vaši svatbu zhatit. Pravda je totiž taková, že nemůže. Tedy alespoň v případě, kdy se na vše dobře připravíte. A není to nic složitého. Stačí, když si pro svůj den pořídíte bílý nůžkový stan 3x3m, pod kterým si můžete říci své „ano“ i v případě, že bude okolo vás lít jako z konve.

A pokud chcete mít postaráno i o všechny vaše svatebčany, tak si takových stanů pořiďte více anebo si je pořiďte ve větší velikosti a máte po starostech. Pohodlně pod ně schováte vše potřebné a v případě, že se bude obloha temnit, stačí připevnit bočnice a je hotovo.

altán

Je tedy jasné, že někdy máme řešení blíže než na dosah ruky, a proto je lepší hledat řešení než na něj z racionálních důvodů rezignovat.