Jak vybrat a nosit náramky?

Jsme ženy a milujeme šperky. To je stará a velmi dobře známá věc. Řetízky, prstýnky, náušnice… jsou něco jako naše hobby. Vybíráme si ty nejzajímavější kousky a nic nás nepotěší víc, než když nás někdo šperkem obdaruje. Ale co náramky? Nejsou trochu opomíjeným šperkem?
náramky z korálků
Jak náramky nosit? Jednoduše – na ruce! Je úplně jedno jestli budete náramky nosit na levé nebo pravé ruce. Jestli chcete, můžeš ozdobit klidně obě. Záleží jen na vás. Neomezuje vás ani jejich počet. Nikdy by vám však náramek neměl překážet. Proto je důležité, abyste věnovala pozornost správnému výběru velikosti.

·         Jak správně vybrat velikost?
Změřte si obvod své ruky v místech, kde plánujete náramek nosit, a k číslu přičti 10 mm. Velikost dámských náramků se pohybuje většinou okolo 18 až 19,5 cm. U mužů je to samozřejmě o něco víc, takže míry jsou od 19 do 23 cm. V klenotnictví máte vždy možnost náramek vyzkoušet a personál vám vždy zaručeně poradí, ale většina z nás ráda nakupuje přes internet, a proto je důležité, abyste vždy kontrolovala míry vybraného šperku.
korálkové náramky z drátů
·         Jaké jsou nejoblíbenější materiály?
Pamatujete si z dětství bavlnkové náramky přátelství? Tak to už je dávno pasé. Největší oblibě se těší kožené náramky, stříbro a náramky z chirurgické oceli. Pojďme se tedy blíže podívat na kožené náramky a ty, které jsou vyrobeny z chirurgické oceli.

Kožené náramky
Kožené náramky si získaly na velké oblibě u mužů i žen. Jsou pohodlné a navíc vypadají opravdu skvěle. Většinou jsou vyrobeny z pravé kůže a mohou se kombinovat s dalším materiálem, například s kovem. Jejich výhodou je, že jsou ve většině případů nastavitelné, takže se přizpůsobí téměř každé ruce.
pletené kožené náramky
Náramky z chirurgické oceli
Náramky z chirurgické oceli můžeš mít v matném či lesklém provedení. V obou variantách je povrch dokonale hladký a rovnoměrný. Dají se kombinovat s dalšími materiály, například s kaučukem. Výsledný šperk vypadá opravdu trendy.

Jak vybrat a nosit náramky?
Ohodnoťte tento příspěvek
Share