Tipy pro plnou peněženku


Máte pocit, že neutrácíte za žádné hlouposti a stejně na konci měsíce nemáte nic našetřeno? Nebojte, rozhodně nejste jediní. S tímto problémem bojuje obrovské množství lidí, a proto existuje spousta rad a tipů, jak ušetřit peníze, ať vyděláváte jakoukoli částku. Tak se na to podívejme.

 černoch s pokladničkou


1. Deset procent pro každý případ


Odborníci radí dávat si každý měsíc deset procent ze mzdy stranou na horší časy. Když se vám rozbije pračka, tak si přece okamžitě nepoběžíte pro půjčku, ne? Mít finanční rezervu je nezbytné a uvidíte, že těch deset procent vám chybět nebude. A nejlepší je rovnou dávat na výhodný spořící účet. Ideální je, když jsou jeho služby zdarma a nabízí dobré zvýhodnění. Tak se vám dávání peněz na stranu skutečně vyplatí.

 


2. Na půjčky zapomeňte


V dnešní době je běžné, že si bereme půjčku na cokoli. Ať jde o dovolenou, Vánoce nebo svatbu. Samozřejmě je dobré si půjčit od spolehlivé banky, když jde o auta, větší spotřebiče nebo hypotéku na bydlení, ale na hlouposti si nepůjčujte. Na to vám slouží právě železná rezerva. Stejně tak nespoléhejte na kreditní karty nebo kontokorent. Když ho nebudete používat moudře, tak vás může dostat do vážných potížích a může se stát, že se kvůli němu hodně zadlužíte.

 hodiny a mince


3. Plaťte kartou a mějte to pod kontrolou


Sice se říká, že v hotovosti máte peníze víc pod kontrolou, protože jich neutratíte víc než máte u sebe, ale mnohokrát to neplatí. Zkuste platit bezhotovostně a kontrolujte vysoké či nízké výdaje na svém účtu. Když budete mít přehled, budete vědět za co nepřiměřeně utrácíte. Kromě toho se podívejte, jestli neplatíte až příliš za energie, internetové připojení nebo mobilní poplatky. Je možné, že jiné společnosti pro vás mají lepší podmínky, a přitom poskytují stejné služby.

 

Následujte pečlivě tyto rady a uvidíte, že již brzy se budete těšit z financí navíc. Užijete si krásné dovolené, nádherné svatby, nového přírůstku do rodiny anebo jen budete v klidu. Mít v záloze alespoň nějakou hotovost je vždycky dobrý pocit.