Tlačí vás nedostatek financí?

Něco takového se může snadno stát, a pokud se to stalo i vám, pak rozhodně nejste žádnou výjimkou. Člověk nikdy předem neví, co přijde. Dostavit se může dlouhodobá pracovní neschopnost, stejně tak jako živelná katastrofa. Anebo prostě jen potřebujete více peněz, než kolik jste si jich schopni v rozumném časovém období vydělat – třeba když stavíte dům, tak jsou položky miliónové, a milióny, ty nosí po kapsách jen málokdo – všichni ostatní si v takovém případě musí půjčit.

golden-dollar-1703161_1280

Chcete vědět, jak úspěšně požádat o půjčku?

Na takovou otázku není možné jen tak jednoznačně odpovědět. Třeba i proto, že odpověď do velké míry záleží na tom, jaké máte požadavky. A věřte tomu, že pokud jde o půjčky, tak se lidé zdaleka nezajímají pouze o finanční výhodnost konkrétní nabídky.

To první kritérium, které vás při porovnávání jednotlivých nabídek dost možná napadne, je úroková míra. Zkrátka jde o to, kolik peněz zaplatíte navíc k jistině. Jenže problém je v tom, že i když je výše úroků důležitá, tak celková finanční výhodnost nabídky se odvíjí od více faktorů.

Důležitou roli tedy hrají i poplatky anebo sankce, které už tak zjevné nejsou, a mnoho lidí ani nenapadne, že by se o ně zajímali – takže toto je skvělá příležitost pro poskytovatele půjček, jak dodatečné náklady úvěru chytře skrýt.

Pakliže nechcete v budoucnu hořce litovat, zajímejte se jak o RPSN, tak o sumu, kterou za půjčku zaplatíte navíc za celou dobu splácení.

jar-2912135_1920

Peníze na prvním místě?

Existuje mnoho lidí, pro které peníze na prvním místě nestojí. Třeba proto, že jim jde o komfort a rychlé sjednání půjčky.

Anebo proto, že řeší jiné komplikace – třeba zápis v registru, a je jim jasné, že v takovém případě mají hendikep, se kterým tu nejvýhodnější půjčku nedostanou.

V každém případě mají nárok na nebankovní hypotéku bez registru, což je jistě skvělá zpráva, protože v bance jim v takové situaci žádný úvěr nedají.