Elektrická řetězová pila

Mnohdy se můžeme rozmýšlet při výběru řetězové pily nad tím, zda zvolit řetězovou pilu benzínovou, anebo elektrickou. Výhodou řetězové pily, která je, na benzínový motor je například:
·         není k ní potřeba elektrického kabelu
·         je možné ji dostat téměř kamkoli
·         dá se používat ke kácení a rozřezání dřeva v lese
·         zvládne i vysokou zátěž
Mezi nevýhody řetězové pily na benzínový motor je potom to, že benzínová pila bývá obvykle o něco těžší, než řetězová pila elektrická. Kromě toho je náročnější na údržbu a něco více zatěžuje životní prostředí motorovými zplodinami.
malá pila

Výhody elektrické pily

·         Naproti tomu elektrická řetězová pila má jednodušší provoz, neboť elektrickou řetězovou pilu pouze zapojíme do sítě.
·         Mnoho z elektrických řetězových pil, které jsou na trhu dostupné, je již vybaveno rychloupínacím systémem pro upevnění lišty s řetězem. Toto umožňuje, aby se dala elektrická pila zcela jednoduše rozebrat.
·         Zrovna tak napínání, anebo povolování řetězu u elektrické pily je mnohem snadnější, než u pily na benzínový motor.
·         Elektrická pila je rovněž o něco lehčí, a proto se s elektrickou pilou snadno pracuje.
·         Pila na elektřinu není také tak hlučná, jako pila motorová.
·         Údržba elektrické pily spočívá především v docela jednoduchém čištění.
·         Kromě toho je cenově mnohem dostupnější, než pila motorová.
řetězová pila

Všestranné použití

Při výběru řetězové pily je třeba zvážit, k jakému účelu budeme pilu používat. Pokud plánujeme důkladnou údržbu své nevelké a kultivované zahrady za naším domem, anebo občasné ořezání větví na stromech či dřeva na oheň, tak nám elektrická řetězová pila bohatě postačí. S elektrickou řetězovou pilou však snadno zvládneme také například:
·         řezat palivové dřevo na polena
·         pro hrubší řezání při stavbě dřevěných konstrukcí
·         k přiřezávání nejrůznějších latěk a trámků


 
Mezi zápory u elektrické řetězové pily může patřit jisté omezení, kdy je nutné elektrickou pilu zapojit do elektrického proudu.