Nová Škoda Scala

Nejprve byl nový automobil, který má v budoucnu nahradit oblíbený model Škoda Rapid, označován pracovním názvem Koncept Vision RS, byl představen na pařížském autosalonu a vzbudil samozřejmě velký zájem. Koncem letošního roku se v plné parádě představí pod názvem Scala. O tom, že Rapid již nebude dále vyráběn, se hovořilo již dávno. O změně jména automobilka také informovala, teprve nedávno jej však pustila na světlo světa. Jméno je odvozeno od latinského slova „scala“, které představuje schody či žebřík. Automobilka v tomto názvu vidí symboliku posunu vpřed v dané kategorii vozů. 
logo škoda auto
Auto bude vybaveno nejmodernější technikou a jeho ambice jsou opravdu velké. Na rozdíl od svého předchůdce bude nová škodovka modernější, prostornější i více vybavená. Promítne se to samozřejmě také na ceně, která by se měla pohybovat zhruba kolem 340 tisíc korun. Definitivní odhalení vzhledu i ceníku chystá mladoboleslavská společnost na začátku prosince.
auto u krajnice
Do prodeje půjde tento vůz zhruba v půlce následujícího roku.
Kromě neskutečného prostoru, který interiér pro posádku nabízí, se dále nová Škoda Scala bude pyšnit nádhernou přístrojovou deskou, které bude dominovat dotykový displej v různých velikostech s nabídkou rozličných funkcí. Permanentní připojení k internetu zde bude také novinkou. Řidiči tak budou mít neustálý přístup nejen k mapám, navigaci, ale třeba k hudbě. Moderní bezpečnostní prvky jsou u nové škodovky naprostou samozřejmostí.
auto škoda vision x
Co se motorové výbavy týče, pak kromě klasických motorů poháněných benzínem, přibude i verze s turbodieselem. Vybírat tak bude možno z třílitrového tříválce a patnáctistovky, ale i z 1,6 TDI. U všech zmiňovaných motorů lze počítat s moderní technikou, která bude bránit vylučování škodlivin, benzínové agregáty dostanou pak nově filtry pevných částic, naftový motor bude vybaven technologií SCR.