Kam složit hlavu?

Pokud se člověk tak zvaně nenarodí se zlatou lžičkou v puse, musí si bydlení nějak obstarat sám. Bývaly doby, kdy člověk z výplaty v pohodě vyžil, a v klidu zaplatil bydlení. Dnes si bez hypotéky většina lidí ani neškrtne, a problém je i se získáním hypotéky. Banky chtějí, aby klient měl poměrnou část z celkové částky naspořenou, a v případě rekonstrukce aby měl dům koupený za svoje. Jenže na to mladí nemají většinou šanci vůbec dosáhnout.

nový dům

Když jsou na to dva, je šance vyšší
Když žádá o hypotéku pár, má vyšší šanci obstát a hypotéku získat. Dva mívají vyšší příjem než jednotlivec, a proto zkuste počkat, až budete mít stabilní vztah, a budete si moct požádat společně. Poté budete řešit, jestli si pořídit novostavbu nebo si raději opravíte starší domek. S rekonstrukcí vás může čekat řada velkých problémů, které se objeví až během prací. Sázkou na jistotu je novostavba. Pokud jste se pro ni rozhodli, asi budete vybírat, jaký dům postavit. Kladete si otázku, jestli zvolit dřevostavbu, nebo zděný dům
enerdomy.cz?

bílý dům

Oboje má pro a proti
Pokud budete potřebovat bydlet za pár měsíců, nejspíš to bude dřevostavba, co vás bude zajímat nejvíc. Staví se z předem připravených dílů, a nemusí se na nic čekat. Proto je její výstavba rychlejší. Kvalitou je na tom jako zděný dům, takže ani tohoto se nemusíte obávat. Správně postavená dřevostavba vás rozhodně přežije. Zděný dům je v očích mnoha lidí kvalitnější, ale jeho výstavba je delší. Zděné domy jsou i dražší kvůli množství potřebného materiálu. Chcete-li bydlet rychle a levně, jděte do dřevostavby.
Obě varianty vám mohou postavit firmy na klíč. Funguje to tak, že po podpisu smlouvy budete čekat na to, až dostanete klíče od domu. Je potřeba dodavatele vybírat velmi pečlivě, protože i v této oblasti se najde dost nesolidních firem, které vám dům nakonec nedodělají nebo ani nezačnou stavět.