Celulitida aneb jak ji pokořit?

Hned v úvodu je třeba zdůraznit, že se jedná o strukturu podkožního tuku. Celulitidu můžou mít i muži, i když především se s tímto problémem trápí ženy. Celulitida je viditelným, někdy více či méně estetickým jevem v podobě hrbolaté kůže – dolíčky. Bývá také nazývána jako „pomerančová kůže“. Mezi nejvíce problémové partie patří stehna, zadek, boky a rovněž i paže.
 ořechy se zeleninou
Příčiny vzniku „pomerančové kůže“
 
I když můžou být dědičné dispozice, tak lze i tak eliminovat tento stav, jak se dočtete níže. Dále ke vzniku celulitidy přispívá sedavé zaměstnání, absence jakékoliv fyzické aktivity, hormonální změny, špatná životospráva, nezdravý životní styl – nadměrná konzumace alkoholu, kouření, nedostatek spánku, nedodržení pitného režimu, nepravidelný režim apod.
krajkové kalhotky
 
Jak zdárně bojovat?
 

  1. Cvičit, hýbat se, chodit – jakákoliv fyzická aktivita, druh cvičení je účinnou metodou, neboť dochází ke spalování tuků, čímž dochází ke snížení tukových buněk v lidském těle, což eliminuje vznik či intenzitu výskytu celulitidy, nemusí se jednat pouze o proslule známý a účinný běh, jenž je efektivní v boji s celulitidou, či aerobní cvičení, věřte, že jízda na kole či svižná chůze dokáže být velmi účinným likvidátorem nevzhledné pomerančové kůže, jen si pamatovat, že to chce zkrátka dostatek trpělivosti, pevnou vůli a pravidelnost! Nelze očekávat zázraky na počkání.

 

  1. Pitný režim – zde kromě dodržení pravidelného režimu, kde je samozřejmě myšleno pití neslazených nápojů, tak v případě vyšší účinnosti je adekvátní upřednostnit pití čerstvé neperlivé vody.

 

  1. Zdravá a vyvážená strava – pouze zdravou stravou lze docílit lepšího spalování tuků, což vede k úspěšnému snížení celulitidy, je záhodno zařadit do jídelníčku bílkoviny, mastné nenasycené kyseliny, tj. ryby a mořské plody, zdravá semínka, ale rovněž vejce, ořechy, čerstvou zeleninu apod. Jíst pravidelně. Neopomenout každé ráno snídani a místo kávy si raději dát vodu s citronem.

 

  1. Podpůrné kosmetické prostředky – zde je třeba zdůraznit, že neexistuje krém, který by účinně zbavil tělo celulitidy, jedná se pouze o součást v rámci prevence či eliminace celulitidy, kdy zejména večer je vhodné použít tělové mléko a krouživými pohyby natřít pokožku, tímto řádně dochází k prokrvení, což má podpůrný efektivní účinek, je záhodno dopřát si i tělový peeling apod. Nespoléhat na nereálné kouzlo ukrývající se v kosmetickém produktu.