S těmito aplikacemi už nebude četba knih v telefonu utrpením

Četba knihy v telefonu s sebou nese určité výhody. Sice se jedná o zařízení pro četbu a priori méně atraktivní, v porovnání s tabletem nebo čtečkou elektronických knih, nicméně má schopnost vtáhnout nás do děje a poskytnout uvolnění, podobně jako hry v našich chytrých telefonech. Telefon nám umožňuje číst kdykoli a kdekoli. Jelikož se jedná o věc, kterou nosíme vždy při sobě, je možné se k četbě kdykoliv vrátit, aniž bychom u sebe museli neustále nosit klasickou knihu nebo specifické digitální čtecí zařízení.
dívka při čtení
Pro tyto účely existují aplikace jako Kobo nebo Aldiko, patřící mezi nejoblíbenější, které umožňují čtení e-booků ve formátu ePub, PDF a dokonce i knih šifrovaných pomocí Adobe DRM. Rovněž umožňují bezplatné stažení knih a knihoven, stejně jako nabídku vlastního platebního katalogu. Další aplikace, jako jsou Amazon Kindle nebo 24Symbols, se spíše snaží o streamování knih a také nabízí svůj katalog, ať už ke koupi, nebo ve formě předplatného. Naproti tomu Wattpad je platformou pro začínající autory hledající čtenáře. V pozadí stojí velká komunita milovníků čtení, která jim následně pomáhá vyjadřováním svých vlastních názorů. Aplikace obsahuje také textový editor pro případ, že se i my odvážíme něco napsat. V neposlední řadě může uživatel přizpůsobit aplikaci svému vlastnímu vkusu.
nabíjecí kabel na ebook
Mnoho lidí by mohlo tvrdit, že četba na telefonu může být poněkud nepohodlná vzhledem k velikosti písma a formátu, nicméně všechny aplikace pro čtení ze smartphonu nabízí možnost přizpůsobení velikosti písma, barvy pozadí a typografie podle chuti čtenáře. Takto je možné nakonfigurovat individuální prostředí tak, aby četba byla co nejpohodlnější. Mimo jiné umožňují nosit v kapse veškerou naši osobní knihovnu, snadné ukládání velkého počtu digitálních knih do telefonu, a kromě toho zabírají málo místa v paměti.