Chystáte se stěhovat? Na tohle se raději připravte.

Stěhování je zážitkem, se kterým se pojí spousta různých smíšených pocitů. Možná se těšíte do nového domova, nebo na den, kdy se vaše firma objeví ve větším, lepším prostoru. Snad se stěhujete dokonce naopak do menšího. Ať už tak, či tak, nebude to lehký úkol, takže si připravte pevné nervy, a vše si raději předem dobře naplánujte.

kartonové krabice

Převoz

Máte už zajištěný odvoz věcí z místa na místo? Zajistili jste si firmu, pronajali stěhovák https://stehovani-mamut.cz/, nebo vám pomůže kamarád s dodávkou? Ujistěte se, že se všechny vámi převážené předměty vlezou do nákladního prostoru. Nemusíte vše odvézt naráz, problém ovšem nastane v momentě, kdy je některý předmět tak veliký, že se do auta zkrátka nevejde. Proto si vše předem změřte, a nejlépe si i domluvte někoho kdo vám vše pomůže odnosit. V den D už by na to totiž mohlo být pozdě.

Balení

Nezapomínejte, že věci se při převozu mohou potlouci, nebo dokonce rozbít. Proto je velmi důležité vše dobře a důkladně zabalit. Ujistěte se, že máte nachystaný dostatek balicích materiálů, jako jsou noviny, kartony, bublinkové folie, nebo například i staré deky. Pak vše důkladně zabalte, a v případě křehkých předmětů umístěte na krabici nálepku, a upozorněte přepravce.

menší kamion

Uskladnění

V případě, že některé věci nemůžete, nebo snad nechce vzít s sebou, ale ještě se jich nehodláte zbavovat, musíte si zajistit uskladnění. Zkuste se nejprve poptat přátel, nebo rodiny, zda nemají volné místo, kde byste mohli dočasně tyto věci uschovat. Může jít například o sklepní prostory, garáže, nebo půdu. Pokud se vám nepoštěstí, nezoufejte. Můžete si zkusit pronajmout skladovací prostory, nebo požádat o pomoc vámi zvolenou stěhovací firmu.

Stěhovací firma

Pro stěhování je nejlepší požádat o pomoc stěhovací společnost, kterých je na českém trhu hned několik. Jak tedy vybrat? Zjistěte si ceny, kvalitu a množství nabízených služeb, a především reference zákazníků, kteří služby různých firem již využili. Co se recenzí obecně týče, patří mezi jednu z nejlepších firem v oblasti stěhování například firma Stěhování MAMUT.