Co dělá domov domovem

Když zařizujeme byt, v první řadě řešíme jakým nábytkem a jeho uspořádání. Tuto část si můžeme nechat udělat od bytového architekta nebo designéra.
 
A když dobře vybereme a dobře uspořádáme máme ve výsledku krásný byt. Je krásný, účelně zařízený, máme geniálně vyřešené úložné prostory. A to je okamžik, kdy začínáme bydlet.
pohovka na zahradě 
Jak jsme psali – v tuto chvíli máme byt – možná nemáme ještě úplně domov. Třeba jste někdy i vy sami navštívili někoho, kdo si nechal byt udělat od architekta. Je krásný, nelze mu vůbec nic vytknout, ale vy jste se tam tak nějak cítili trošku nesví.
 
Krásně uspořádaný a zařízený byt může totiž působit trochu uměle a studeně, do okamžiku, než mu jeho obyvatelé vdechnou pocit domova.
 relaxace u krbu
Domov totiž dělají až obyvatelé bytu. Proto byste v bytě vždy měli mít něco osobního – nemyslím tím teď ošacení, nádobí, počítače atd. Útulný příjemný domov tvoří drobnosti jako
 
·         Dekorace
·         Fotografie
·         Pokud máme děti – jejich kresby a výtvory
·         Drobnosti, které jsou nám blízké
 
Dětský pokoj, kde není vidět žádná hračka, kde není žádná kresba, kde je vzorně uklizeno, může být krásný, ale domov z něho dýchat nebude. Nedá vám pocit tepla domova.
 houpací křeslo
Říká se, že teplo domova přináší žena. Je na tom hodně pravdy, je to právě ženská ruka a její tvořivost a často smysl pro detail, které dokáží z bytu vytvořit ten pravý útulný domov. A často nemusí být ani zdaleka luxusně zařízený.
 
Pro hezký domov je třeba byt postupně zabydlet, dodat mu ducha rodiny nebo těch, kdo v něm žijí. Domov by měl být místem, kde se cítíme dobře, pohodlně, kam se rádi vracíme. Pomohou tomu určitě pohodlná sedačka i úžasná postel. A násobit to může čtecí koutek s houpacím křeslem po dědečkovi, které nám kdykoli si do něj sedneme připomene jeho laskavé srdce nebo fotky, které dělaly naše děti na dovolené nebo otlučený hrneček, který nám dala naše láska k našemu prvnímu výročí. A v neposlední řadě to jsou naše dobré vztahy, ty jsou základem, na němž domov stojí.