Elektromobil aneb jaký a proč?

Elektromobil získává své příznivce a poutá zejména svým tichým chodem, rovněž tak téměř nulovou údržbou, jako i levným provozem. Nejosídlenější kanadské provincie Québec, Ontario i Britská Kolumbie se mohou pohlubit svým poskytnutím dotace na nákup výše zmíněného elektromobilu. Québec náleží mezi město, kde je o elektromobil nejvyšší zájem. Kanadská vláda doznala díky elektromobilům snížení emisí a výrazné zlepšení kvality ovzduší. Kanada se pyšní výrazným zájmem o pořízení elektromobilu, kde již téměř okolo třiceti tisíc elektromobilů neboli aut do zásuvky brázdí nejen kanadské silnice.
 elektromobil a nabíjecí stanice
První elektromobil byl spatřen v roce 1835 v Holandsku. Byl navržen profesorem Stratinghem, jehož asistent Beker automobil dle návrhu profesora sestrojil.
 
Jaký elektromobil zvolit a kde nabít?
 
I když vývoj a technika jde vpřed, stále ještě není k dispozici tak rozsáhlý výběr, jako je tomu v případě aut se spalovacími motory. Nicméně i tak je z čeho vybírat. Po českých silnicích nejčastěji uvidíte elektromobily značek, jako například Tesla, BMW, Nissan, Kia či Peugeot.
 
Co se týče dostupného nabíjení, tak na internetu naleznete aktuální síť dobíjecích stanic, které jsou neustále aktualizovány. Majitelé elektromobilu Tesla se dozví veškeré potřebné informace i v rámci dobíjení na oficiálních stránkách společnosti.
 
Proč si pořídit elektromobil?
 
Mezi hlavní přednosti, jak je již výše uvedeno, se jedná o zcela ekologický prostředek. I po ekonomické stránce lze hovořit o značné úspoře. Elektromobil se vyznačuje též tichou jízdou, kdy vám poskytne absolutní komfort. Je to i jeden z hlavních důvodů, že kdo vyzkouší jednou elektromobil, již nechce návrat zpět ke svému automobilu. Elektromobil je adekvátní i do velkých měst, kde rovněž oceníte jeho veškeré přednosti.
 tesla modelu x
Péče a údržba
 
Vzhledem k tomu, že se jedná „jen“ o automobil a baterii, odpadají starosti a problémy v rámci spalovacího motoru, jak je tomu u klasických aut. Zde se vás netýká ani jakékoliv problémy a údržba ohledně výměny oleje či svízele s převodovkou nebo spojkou. Tím sami můžete vidět další ekonomickou úsporu, což je rozhodně neopomenutelným kladem.