Historie iPodů a jejich TOP 5 modelů


            Vývoj elektrotechniky běží mílovými kroky vpřed. Vypadá to, že ikonické označení iPod zmizí pomalu ze světa. Přitom letos oslavil již 16. narozeniny. A tak si připomeňme trochu jeho historie.
 modrá mp3
iPod 1. generace
–        V roce 2001 přišel na svět iPod 1. generace, měl kapacitu 5 GB, ale díky ceně 399 dolarů se moc dobře neprodával.
–        Další problém nastával v tom, že byl navázán na FireWire a byl nekompatibilní s počítači.
–        S Windows komunikovala až 2. generace a až tu třetí Apple uvolnil pro Windows.
–        Přesto se stala první verze iPodů ikonou, která odstartovala prodej nejen přehrávačů hudby, ale díky němu došlo i ke změně prodeje digitální hudby.
–        Právě díky iPodům začal Apple růst a dostal se postupně zase na výsluní.
 mp3 přehrávač
iPod Mini 1. generace
–        Celá řada Mini byla postupně nahrazena řadou Nano, asi kvůli snaze Applu po co největší miniaturizaci.
–        Nicméně iPod Mini přišel v roce 2004 s pamětí o kapacitě 4 GB, ale především byl vybaven ovladačem Click wheel, který úspěšně kombinoval fyzická tlačítka s dotykovou plochou. Tento prvek se poté stal poznávacím znakem všech iPodů od Apple.
iPod Touch 1. generace
–        Touch měl být alternativou pro levný iPhone.
–        Dotykový iPod nalákal mnohé uživatele, kteří toužili po skvělých aplikacích, mobilních hrách a přehrávači hudby. Byl to vlastně iPhone bez možnosti sítě a GPS.
 
iPod Nano 6. generace
–        Šestá generace byla zcela jiná. Malý dotykový čtvereček vzbudil mnoho reakcí a jednou z nejoblíbenějších verzí bylo jeho nošení na ruce jako digitální hodinky.
–        Sedmá generace potom svým vzhledem hodně připomínala iPod Touch a šestá generace se postupně přestala prodávat, než přišel Apple a ukázal svoje hodinky Watch.
 
iPod Classic 6. generace
–        Šestá generace iPodů se začala vyrábět v roce 2008 a prodej byl ukončen o šest let později.
–        Classic byl poslední iPod, který se držel prvků původního modelu, měl malý rotační disk, obdélníkovou obrazovku a lesklá kovová záda.